اسباب بازی و بازی فکری در فروشگاه اینترنتی 6خونه
اسباب بازی و بازی فکری در فروشگاه اینترنتی 6خونه

داستان گل شب بیدار

داستان گل شب بیدار

 

یکی از بهترین روش های آموزش به کودکان از طریق شنیدن داستان می باشد .که امروزه بسیاری از روانشناسان برای حل اختلالات کودکان از قصه درمانی استفاده می کنند  .

هدف‌ آموزشی این داستان  :

این داستان نقش مهم زنبور عسل را در طبیعت را بطور مفید توضیح میدهدو به بچه ها می آموزد که با مهربانی وگذشت با دیکران رفتار کنند.و به انها امید می دهد  که پاداش مهربانی همیشه داده می شود . در نتیجه امید به زندگی و نیک سرشتی را افزایش می دهد

 

متن داستان:

 

زنبورها همه با خوشحالی دور گل سفید زیبایی که یک حلقه طلایی درخشانی درون آن قرار داشت، جمع شده بودند. زنبورها همیشه درون آن گل زیبا میرفتن و گرده های درون آن گل را با پاهاشون به گلهای دیگر جابجا می کردن. آنها موجب پرورش و تکثیر گلهای زیبای زیادی در طبیعت میشدن، همچنین آنها شهد گلهای شیرین را جمع میکردن تا بدرون کندو ببرن واز آن عسلخوشمزه و شیرین درست کنن.

کم کم هوا در حال تاریک شدن بود، همین طور که زنبورها اطراف گل سفید خوشبو حرکت میکردن، زنبور زردی بنام “ویز ویزی” به درون گل سفید خوش عطر وبو رفته بود تا گرده گل را جمع کنه.

گل سفید تصمیم گرفته بود گلبرگهاش رو جمع کنه و بخوابه.پس یکی یکی گلبرگ هاشو بالا آورده و مانند غنچه بسته شد به خواب رفت.

 اما بچه ها ! هنوز ویزویزی درون گل سفید بود و با بسته شدن گلبرگ های اون، ویز ویزی درون گل سفیدجاموند. دوستان ویزویزی دور گل سفید می چرخیدند، اونا نمی دونستن چی کار کنن تا بتونن ویزویزی رو نجات بدن!

 یکی از زنبور ها تصمیم گرفت از گل سفید خواهش کنه که گلبرگهاش رو دوباره باز کنه. اونا اونو تکون دادن تا از خواب بیدار بشه.گل سفید بیدار شد و چشماشو باز کرد، زنبورها ازش خواهش کردنتا دوباره گلبرگهاشو باز کنه تا ویزویزی بتونهبیاد بیرون.

 گل سفید که تازه فهمید چه اتفاقی افتاده لبخندی زد وگلبرگ هاش رو دوباره باز کرد. ویزویزی از درون گل بیرون اومد و خوشحال پرید بغل دوستاش. زنبورها دستاشونو دادن به همدیگه و دور هم چرخیدن.

در همین لحظه، چند تا باغبون خوش سلیقه داشتن از اونجا حرکت میکردن. گل سفید زیبا که در شب باز شده وعطر وبوی اون همه جا پخش شده بود رو دیدن. اونها تصمیم گرفتن اون گل زیبا رو درون گلدان قشنگی بزارن و بهترین نمایشگاهی که حسابی به گلهای زیبا رسیدگی می کنه ببرن. اون گل از این که می خواست به نمایشگاهی بره که در اون به گل های زیبای شهر حسابی رسیدگی میکردند بسیار خوشحال بود.

زنبورها به افتخار گل، دست زدن و به او گفتند تو انقدر مهربون و با صفا هستی که لیاقت تو،بودن در بهترین گلخونه شهر هست.

سپس از گل خوشبو خداحافظی کردند وبه سمت کندو رفتند. اونها گردههای گل سفید رو همچنان به پاشون نگه داشتند تا اونو به گل دیگری ببرند و از این گل مهربون و با صفا در همه جای باغشون پرورش بدن.

نویسنده : خانم ساناز آذرفرسا

هنرمند گوینده : خانم ساناز آذرفرسا

ویرایشگر :لیلاشفیعی

ویرایشگر: زهرا فاطمی

تمامی مطالب مربوط به سایت 6خونه می باشد و حق کپی رایت آن محفوظ است . در صورت تمایل به انتشار مطالب بادرج لینک امکان پذیر می باشد

اگه داستان رو دوست داشتین، روی دکمه سبز رنگ ضربه بزنید و اونو برای پدر و مادرای دیگه به اشتراک بزارید

ما منتظر نظرات و پیشنهادهای شما هستیم.ما رو خوشحال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

داستان های دیگه رو هم بشنوید و بخونید و با دیگران به اشتراک بزارین

دراور کودک فروزن

دراور پلاستیکی 4 کشو آذر طرح فروزن

اسباب بازی

اجاق گاز و ظرفشویی اسباب بازی طرح السا و آنا

بازی فکری و استراتژیک کریدور

اسباب بازی تفنگ ساچمه ای در ۶خونه

اسباب بازی تفنگ ساچمه ای

جعبه بزرگ طرح باب اسفنجی هوم کت

جعبه بزرگ طرح باب اسفنجی هوم کت

ست 4 عددی اسباب بازی لوازم خانگی در ۶خونه

ست ۴ عددی اسباب بازی لوازم خانگی

فهرست